ROZBŘESK Děj

6. března 2010 v 16:30 | petrunka a kačenka |  Rozbřesk

ROZBŘESK


DĚJ


KNIHA PRVNÍ - BELLA


Edward koupí Belle nové auto (Mercedes Guardian). Jakob je pohřešovaný, protože utekl z domova. Bella a Edward řeknou Charliemu, že se budou brát. Poté Bella zavolá svojí matce René a ta je ze svatby nadšená. Několik týdnů visela na telefonu s Edwardovou matkou Esmé, aby vypilovali všechny přípravy na svatbu. Dny uběhly jako voda a už to byl předvečer svatby. Edward byl s Bellou v jejím pokoji a povídali si, když v tu ránu se tam objevili Cullenovic bratři a vytáhly Edwarda na loučení se svobodou. A najednou, velký den už byl tu. Bella hned ráno nasedla do auta k Alici a jelo se ke Cullenům. Alice Bellu nalíčila a Rosalie jí udělala účes. Po přípravách kráčela Bella po boku se svým otcem do obývajícího pokoje, kde byl Edward, hosté a oddávající. Jakmile prošla uličkou, předal Charlie její ruku do dlaně Edwarda Cullena a z Belly Swanové se stala paní Isabella Cullenová. Na oslavě Bella a Edward protančili skoro celý večer. Oba se na chviličku vytratili a Edward jí dal svůj dar tím, že jí nechal naposledy si promluvit s Jacobem. Po dlouhé oslavě jeli oba na letiště, aby strávili svoje líbánky na ostrově Esmé. Bella si ostrov zamilovala už na první pohled. O svatební noci se spolu Bella a Edward milují. Když se Bella ráno probudí, má po celém svém těle modřiny a všude se válí spousta peří z dvou Edwardem prokousnutých polštářů. Edward nesnese, že Belle takhle ublížil, tak se rozhodne že už s ní spát nebude. Další noc ho ale Bella svede a opět spolu mají sex. Po pár dnech Bella zjistí, že se jí nějak mění chutě a že po ránu vždycky zvrací. A v tom, když zrovna něco hledala v kufru, objevila tam tampony. V tom Bella zjistila, že dny uběhly rychleji než myslela a že se jí měsíčky o 5 dní zpozdily. A když si šáhla na břicho, nahmatala rýsující se bouli. Věděla, že tohle není normální, aby se příznaky těhotenství oběvili dřív než za týden.V tom Edwardovi zazvonil mobil, ten byl ale tak vyvedený z míry tím že je Bella těhotná, že mluvit musela ona. Když zvedla telefon, volala Alice a řekla jí , že měla zvláštní vidění. Proto si Bella hned nechala zavolat k telefonu doktora Culena a ten jí potvrdí, že podle těch příznaků co mu popsala, je těhotná. Bella a Edward urychleně odletí domů. Edward se k ní, ale choval tím stylem, že až přijedou domů, tak tu věc z vyndají a zbaví jí toho. ( Protože nevěděli co mají čekat, že v ní vyroste za tvora. Mohlo by jí to i zabít..) Bella se ale rozhodla, že si dítě nechá, proto zavolala Rosalii aby jí pomohla.

KNIHA DRUHÁ - JACOB


Jacob se od Charlieho dozvěděl, že Bella chytla na svatební cestě nějakou tropickou nemoc, proto je v karanténě v domě Cullenů a nikdo k ní nesmí. Jacob je ale neblomný a do domu Cullenů se vydá. Když Jacob Bellu viděl jak je bílá a spocená, nezmohl se na slovo. Teprve až když tlustá deka spadla na podlahu, všiml si jejího nápadného bříška. Poté šly Edward s Jacobem ven. Edward mu řekl, že jí ta věc v ní zabíjí a poprosil ho, aby Bellu přemluvil. Bella ale neposlechne ani Jacoba. Ten se proto diví, proč z ní nedostane tu ,,věc,, násilím. Edward mu v zoufalosti odpoví, že se o to pokoušeli, ale její bydybuard Rosalie k ní nepustí nikoho na větší vzdálenost, než jednoho kroku. Jelikož Bellu ochraňuje Rosalie, tak se k ní přidal i Emmet a poté i Carlisle a Esmé. Edward Jacobovi sdělí, že dítě nejde ani zrentgenovat, protože membrána kolem něj je tvrdá jako upíří kůže. Když se o těhotenství Belly dozví smečka, rozhodnou se že Bellu i Cullenovy zabíjí, aby ochránili svoje rodiny. S tím však Jacob a Seth nesouhlasí a proto varují Cullenovy varují. Jacob a Seth držely hlídky kolem domu, aby dali vědět Cullenům v případě, že by se blížila smečka. Dlouho se nic nedělo a tak se vydal Jacob za Cullenovými. Carlisle mu poví, že už neví jak má Belle pomoct, protože její tělo odmítá veškerou potravu a výživu, kterou tak moc potřebuje. V tom Edwardovi došlo, že celou dobu se Belle snaží dát to, co její tělo potřebuje, ale to nezabírá. Že by se jí spíš měli pokusit dát to, co potřebuje plod. To co potřebují všichni upíři ke své existenci. Když Belle navrhli, že jí dají napít lidské krve souhlasila, protože věděla, že by to mohlo pomoci dítěti. V mžiku byl dole Carlisle s malým uzavřeným plastovým hrníčkem s brčkem. Belle krev chutnala a po dvou hrncích se jí konečně vrátila barva do tváře a nebrala trochu síly. Dítě rostlo tak rychle, že jí postupně zlomilo dvě žebra a nalomilo jí pánev. V tom Edwardovi najednou došlo, že uslyšel myšlenky dosud neznámého hlasu. Hned mu bylo jasné, že slyšel myšlenky jejich dítěte. Pověděl Belle, že jejich dítě je šťastné a že má moc rádo Belly hlas. Hned další den vyrazil Carlisle, Emmet, Esmé a Jasper pro další krev, protože Bella už spotřebovala všechny zádoby které doma měli.

Uprostřed dne najednou začala Bella zvracet krev, v tom se ozvalo praskání kostí. Nebít toho, že jí Rosalie chytla, tak by se Bella skácela v křečích k zemi. V tom jí rychle odnesli na sál, který byl vytvořen v místnosti knihovny. V tom jim Edward řekl, že se jejich dítě dusí. Bella se neustále svíjela jako pod elektrickým šokem a Edward jí neustále píchal stříkačky morfinu. Poté co jí strhly všechno oblečení, vzala Rosalie do ruky skalpel a nařízla Belle břicho. Oči jí zčernali žízní po krvi. V tom po ní skočil Jacob a Alice jí odtáhla pryč. V tom vzal Edward do ruky skalpel a snažil se dostat dítě ven. Najednou se ozvalo křupnutí a Belliny nohy které se dotěď svíjeli v křečích, začali klidně ležet. ,, Páteř " vyslovili oba jednohlasně. Bylo jim jasné, že jí dítě zlomilo páteř a míchu. Edward prořízl skalpelem silnou membránu kolem dítě a najednou držel v ruce svojí dceru Reneesmé. Dal jí Belle do náruče, ale po chvilce jí dceru vytrhl. V tom si Jacob všiml rány po kousnutí, pod jejím levým prsem. ,, To nesmíš Reneesmé "
zašeptal Edward. Po chvilce ale Bellino srdce přestávalo tlouci, umírala. V tom vzal Edward do ruky stříkačku se stříbrnou kapalinou a vrazil jí Belle přímo do srdce. ,, Co to je " ? zeptal se Jacob. ,, Můj jed" odpověděl Edward, když stlačil píst.

KNIHA TŘETÍ - BELLA


Bolest byla nesnesitelná, spalující. Bella se cítila, jako by byla celá v plamenech. Trpěla nesnesitelnou bolestí a přála si umřít. Věděla ale, že nesmí křičet, to by Edwarda zničilo. Její srdce tlouklo zrychleně, až nakonec dvakrát přeskočilo a utichlo navěky. Když Bella konečně otevřela oči, byla překvapená jak zostřeně teď všechno vnímá. Viděla v detailu poletující zrnka prachu. Třísky na dřevěném stropě viděla jak pod mikroskopem. Když vstala byla celá zmatená, ale po chvilce se vrhla Edwardovy do náruče a objala ho. ,, Opatrně Bello, au"
vyjekl Edward. Bella hned spustila ruce, neuvědomila si, že jako novorozená má větší sílu než on. ,, Promiň " odpověďěla. V tom se Edward rozzářil úsměvem . Jen ze sebe vypravila ,, Miluji tě "
a v tom se políbili tak horlivě, jako nikdy předtím. V tom přinesla Alice zrcadlo. Když se na sebe Bella podívala byla udivená, jak nadpozemsky nádherně vypadá. Její pleť byla hladká a bílá jak měsíční světlo. Oči měla rudé jako krev ( Viz všichni z gardy Volturiů) . Edward jí však ujistil, že za pár měsíců získají zlatavou barvu. V tom se s Edwardem vydali na lov. Edward vyskočil oknem a Bella ho následovala. Edward bylo potěšený, jak dobře se Belle napoprvé podařilo skočit. Ale zároveň také frustrovaný protože si myslel, že když bude upírka, tak uslyší její myšlenky. Když došly k řece široké asi 50 metrů, Edward jí přeskočil jako by nic. Bella se snažila jeho pohyb co nejpečlivěji napodobit a doskočila dokonce dál, něž on. Belle se podařilo ulovit pumu. Povalila jí na zem a vypila jí všechnu krev. Když skončila, byla udivená, že jí na uhašení žízně nestačí. Tak si šly ulovit ještě jednoho jelence ušatého. Když se vraceli domů, Bella se zeptala, jestli může vidět Reneesmé a Edward jí řekl, že by to mohli zkusit. Když byli před domem, objevil se tam Jakob. Ten jí ujistil, že můžou zůstat přáteli. Myslel si totiž, že až se promění v upírku, tak bude jiná. Teď ale zjistil, že je to pořád ta stejná Bella kterou znával dřív. Když se k němu začala přibližovat, Edward jí radši chitil za ruce, aby se po něm nevrhla a nechtěla ho vysát. Bella ale v jeho zkoušce obstála, proto jí dovolil, aby se podívala na Reneesmé.

Když vešly do místnosti, tak ani Reneesméjin pach nerozhodil její sebeovládání. Hned jak Reneesmé Bellu zahlédla, natahovala ručičky jejím směrem. Když dostala Bella do náruče svojí dceru, stalo se něco neuvěřitelného. Bella najednou viděla samu sebe,zpocenou a zakrvácenou, jak leží na operačním stolu. ,, Tohle byla jedná vzpomínka kterou na tebe měla " zašeptal Edward. (protože když si Renesmé představovala co Belle ukáže, tak slyšel její myšlenky). Bella byla v úžasu, zjistila že jejich dcera je také nadaná, stejně jako její otec. Edward Belle řekl, že Reneesmé je poloviční upír. Má tvrdou kůži, tluče jí srdce (ale rychleji než lidem), spí a její nejoblíbenější stravou je Krev. Po chvilce začal Jacob brát Reneesmé Belle z náruče až se mu to povedlo. Když Bella viděla jak se na ní Jacob dívá, jako by byl zamilovaný, tak jí to došlo! Jacob raději předal Reneesmé Rosalii a začal ustupovat. Bella začala děsně zuřit, došlo jí totiž že se do ní Jacob otisknul. Hned se jí vybavilo, jak jí Jacob vyprávěl, jak to chodí když vlkodlak najde svojí spřízněnou duši. Otiskne se do ní, bude jí milovat a zůstanou spolu po zbytek života. A když jí Jacob řekl že Reneesmé vymyslel přezdívku Nessie, tak po něm skočila. Později ale i Bella poznala že Nessie má Jacoba rádá, že ho miluje. Seth také Belle řekl, že smečka nesmí ublížit nikomu, do koho se vlk otisknul. Takže Nessie je vlastně díky Jacobovi pod ochranou. Hned tohoto dne předala Esmé Belle klíč od jejich domečku. Byl v lese nedaleko domu, vypadal jako z pohádky. ,, Čas o samotě je jejich dar"
řekl Edward. Edward jí vzal do náruče, pronesl jí všemi pokoji, aby si je mohla prohlédnout. Nakonec došli do ložnice. Ta vypadala, jako jedna z těch na ostrově Esmé.

Až teď, když byla upírka, ho dokázala pořádně vnímat a ocenit. Až těma novýma očima viděla pořádně jeho krásu. Mohla si vychutnat jeho vůni a citlivými konečky prstů nahmatat neuvěřitelnou hedvábnost jeho kůže. Jeho kůže byla pod jejíma rukama stejně vnímavá. Byl úplně nový, jiný, když na pískově světlé podlaze jejich těla půvabně prolnula do jediného. Žádná obezřetnost, žádná zdrženlivost, žádný strach. Odteď se spolu milovali jako dva aktivní účastníci. Konečně si byli rovní. V tom Belle došlo, že se nikdy neunaví, nikdy nemusejí lapat po dechu nebo odpočívat mezi milováním. Nepotřebují pít ani jíst, dokonce si ani dojít na záchod. Takže Bellu napadlo: ,, přestaneme někdy" ? V tom se ho Bella zeptala : ,, Jak dlouho to bude trvat" ? ,, Protože Carlisle a Esmé, Emmet a Rosalie, Jasper a Alice netráví celý den zamčeni ve svých pokojích. Pohybují se venku, jako lidé. " . ,, U každého je to jiné, ale nejhorší to bylo u Rosalie a Emmeta. Trvalo to deset let, než už na to Carlisle a Esmé neměli nervy a postavili jim dům. Pak se každý vrátí do normálu " odpověděl Edward. Ale přesto měli ráno důvod přestat a byla jím Reneesmé. Když vešly do vily, Reneesmé už byla vzhůru. Hned jak Bellu spatřila, natahovala ručičky po svojí mamince. V tom najednou přiběhl Jakcob a řekl jim že Charlie je na cestě do vily Cullenů. Jacob Bellu chlácholil, že se nemusí bát. On se mu totiž proměnil ve vlkodlaka přímo před očima a vzal to docela dobře. Pověděl mu, že žije ve světě, který je jiný než si myslí. Připravil ho na to, že Bella se svým uzdravením změnila a o Renesmé řekl, že je to dcera Edwardových příbuzných kteří se zabili při automobilové nehodě a že se jí ujali a budou jí adoptovat. Zpráva že bude dědeček ho nijak nerozhodila. Ale i když jí Jacob řekl, jak dobře to její táta vzal, neuklidnilo jí to. Alice dala Belle hnědé kontaktní čočky, aby se Charlie nezděsil jejích rudých očí. Když Charlie přijel, nemohl uvěřit, že je to jeho dcera Bella. Ale přesto byl rád, že jí zase vidé. Renesmé se mu moc líbíla, že si dokonce spolu domluvili návštěvu na další den. Belle byla ale z Emmetových narážek na jejich sexuální život tak vytočená, že si spolu dali páku. Bella jako novorozená samozřejmě vyhrála a Emmet musel slíbit, že už se dvojsmyslných narážek zdrží.

Čas utíkal jako voda. Reneesmé se naučila chodit, tančit, mluvit i číst. Jejich budoucnost vypadala dokonale. Až do chvíle, kdy měla Alice vidění, že za nimi jede z Itálie celá garda upírského královského rodu Volturiů, aby je zabila. Nebylo kam se schovat, bylo jim jasné že budou muset bojovat, na smrt! Alice s Jasperem se vypravili na výzvědy a už se nevrátili. Když došli k hranici, Sam jim řekl že jim Alice s Jasperem nechali vzkaz. Ve vzkaze bylo napsáno, že odjíždějí a že je nemají hledat. Že mají najít další upíry a shromáždit je k boji. V tom si Bella všimla, že vzkaz je napsaný na stránce vytržené z její knihy. Bella proto hned letěla domů otevřela knihu. V té byla napsaná adresa jakéhosi muže ve Feenixu a pod tím bylo napsané: TOHLE ZNIČ. Bella knihu urychleně hodila do krbu, dřív než si toho Edward stačil všimnout. Najednou nadešel večer, Bella uložila Reneesmé do postýlky. Měla na Edwarda tolik otázek na které ani nedošlo, protože se celou noc milovali. Hned ráno dorazila do vily smečka s Denali. Když uviděli Reneesmé, věděli co to znamená. Byli z toho tak v šoku, že už byli zase na odchodu. Edward je ale vyvedl z míry a oznámil jim, že není upíří dítě. Že je napůl člověk. V tom na něj vyvalili oči. ,, Reneesmé je jediná svého druhu " odpověděl Edward.
,, Proudí jí krev v žilách a dokonce spí. Její matka je Bella: počala, donosila a porodila Reneesmé když byla ještě člověk. Skoro jí to zabilo. Byl jsem nucen jí vpravit svůj jed přímo do srdce, abych jí zachránil ". V tom se na Reneesmé Karmen šla podívat a Nessie jí ukázala svůj dar. Ta se nezmohla na slovo. Reneesmé je všechny tak okouzlila, že bylo jasné, že jí pomohou ochránit. ,,Velmi nadaná rodina" řekl Lazar. Otec slyší myšlenky, matka je štít a to dítě má mimořádné ,bůhvíjaké kouzlo, kterým nás všechny očarovalo ".
Edward, ale vůbec nechápal co Lazar myslel tím štítem. Lazar mu odpověděl, že Bella blokuje jeho schopnost a takovým schopnostem se říká štít. Edward mu ale řekl, že jí myšlenky nedokázal číst ani když byla člověk.

V tom Elazar řekl že to je velmi zajímavé, že by to indikovalo nějaký vzácný skrytý talent, který se projevil dokonce před proměnou. Velmi ho zajímalo jestli blokovala ještě někoho jiného a ona mu řekla že to funguje jenom na někoho. Že to nezabrání Jasperovi ovlivnit její náladu ani Alici aby viděla její budoucnost. Ale Aro neslyšel moje myšlenky a Jane se mi snažila ublížit a nemohla. Lazar se udivil ještě víc, protože nikdy neslyšel že by někdo dokázal odolat talentu Volturiů. ,, Mami ty jsi mimořádná " oznámila Reneesmé. Vtom se jí Kate zeptala, jestli ten štít může vysílat. A ona řekla že ne, ale v tom jí napadlo,m že kdyby dokázala všechny zaštítit, tak by ochránila celou svou rodinu i všechny ostatní. Po pár dnech zaplavili vilu upíři ze všech možných smeček, které za nimi Carlisle a Esmé posílali. Bella se učila bojovat a snažila se svůj štít dostat z hlavy ven. Byla úžasná, štít se jí podařilo dostat z hlavy ven až se nakonec naučila zaštítit úplně všechny. Za pár dní jela Bella s Reneesmé a Jakob navštívit Charlieho. Jakob šel s Reneesmé za Charliem a Bella se vydala na Adresu muže, kterou jí Alice na psala do knížky. Když Bella dorazila na adresu, zjistila, že daný muž je právník. Belle bylo jasné, že kdyby se jim něco stalo, někdo bude muset s Reneesmé utéct. Proto nechala udělat Jacobovi a Reneesmé falešné doklady. Domluvili si schůzku na příští týden, kdy jí předá už hotové doklady. Když se Bella vrátila domů do chaloupky, bylo tam asi 12 dalších upírů, do vily se už nevešly. Bella se mu omlouvala, že to trvalo tak dlouho, a ukázala mu kulatý medailonek který koupila pro Reneesmé. Uvnitř bylo místo na fotku a francouzský nápis zamenající : Víc než můj vlastní život. Štědrý den oslavili Bella Edward a Reneesmé spolu s vlkodlaky u Charlieho. Až uplynul týden, se vydala Bella pro falešné doklady. Bella připravila pro Reneesmé batůžek ve kterém byla spousta peněz, nové doklady a dopis pro Reneesmé který si přečte až její rodiče budou mrtví.

A najednou už to bylo tady, nastal onen den. Bella nastrojila a teple oblékla Reneesmé. Na zádíčka jí dala batůžek s doklady, penězi a nápovědou pro Jakoba plus s Milostnými dopisy pro René, Charlieho a Reneesmé. ,, Miluju tě víc než všechno na světě Reneesmé " . ,, Taky
tě miluju maminko " odpověděla Reneesmé. ,, V našich srdcích budeme navždy spolu
dceruško, ale až dnes nadejde čas, musíš mě opustit. Uděláš to pro mě prosím ? Neříkej to Jacobovi, dokud ti neřeknu abys utíkala ano " ? V tom Reneesmé přikývla. Všichni šly na mýtinu, stouply si do linií a připravovali se na nadcházející boj. Volturiovi na mítinu dorazili a bylo jich 32. Byli v přesile, jich bylo jen 19 a najednou se k nim přidalo 16 vlkodlaků a všichni byli udiveni kde se jich tam tolik vzalo. Když bylo v jejich domě tolik upírů, nejspíš to probudilo aktivaci dalších vlkodlaků. A najednou byli v přesile Cullenovi. Proto se garda Volturiovích zastavila. Carlisle šel vpřed a snažil se Volturiovím vysvětlit, že Reneesmé není nemrtvá, že je nepůl člověk. Ale Aro vyžadoval vysvětlení od otce Reneesmé. V tom se Edward otočil na Bellu a Reneesmé, obě je políbil a šel směrem ke gardě Volturiů. Když Bella uviděla samolibý úsměv Jane která se chystala použít svojí schopnost, tak se naštvala a zaštítila úplně všechny. Když přišel Edward k Arovi, položil mu ruku na ruku a ten hned začal listovat v Edwardových vzpomínkách. Aro už se netvářil tak naštvaně, když pustil Edwardovu ruku. Byl nadšený. Řekl, že ho nikdy nenapadlo, že by něco takového mohlo existovat a velice toužil po tom, se s Reneesmé setkat. Bella tudíž šla s Reneesmé směrem k nim a Aro i Marcus byli rádi, že jí vidí jako upírku. Když byla Bella u Ara, natáhla Reneesmé svou ručičku a dotkla se Arovy tváře. Ten byl nejdřív šokovaný, ale později se mu rozzářil úsměv na tváři. Poté se vrátili Cullenovi zase na svou linii a Aro se šel poradit s bratry. Řekl, že by si příl promluvit s několika svědky. Ti mu potvrdili, že Reneesmé není upíří dítě, že se učí a roste! I po výpovědi svědků si však Volturiovi nebyli jistí, zda Reneesmé není hrozba, zda nevyzradí jejich tajemství, tak se začali zase radit.

V tom Belle došlo, že nadešla správní chvíle. Vzala Reneesmé do náruče a dala jí Jakobovi. Tomu řekla, že až budou Volturiovi úplně zaujati, tak mají utéct. Edward Vzal Reneesmé do náruče a pevně se objali. ,, Tak tohle si přede mnou celou dobu tajila " ? ,, Před Arem " odpověděla Bella. Posadila Reneesmé Jacobovi přímo mezi lopatky a ten pořád udiveně zíral. ,, Ty jsi jediný komu jsme jí kdy mohli svěřit, kdybys jí tak nemiloval, nikdy bych to nesnesla " . V tom vlkodlak zakňučel a naklonil hlavu aby jí opřel klečící Belle o rameno. Bella: ,, já vím Jaku, taky tě miluju, vždycky budeš můj nejlepší přítel " . Slza velikosti Baseballového míčku se skutálela na rudohnědý kožich pod jeho okem. Edward opřel hlavu o stejné rameno ke kterému vysadil Reneesmé a zešepatal: ,, Sbohem Jacobe, můj bratře, můj synu " . ,, Nemáme tedy žádnou neději " ? zeptal se Carlisle. Bella: ,, Naděje tu rozhodně je, já jenom znám svůj vlastní osud " . Edward jí vzal za ruku, věděl že jde o něj. Věděl že Bella myslela osud jich dvou. V tom Edward řekl, že Chelsea z Volturiových se snaží narušit vazby mezi nimi, ale nejde jí to. V tom střelil oči po Belle : ,, To děláš ty " ? ,, Zakryla jsem úplně všechny "
odpověděla Bella. Když Volturiovi dohlasovali, Aro řekl že ví, že teď Reneesmé není hrozbou, ale jediné co ho trápí je jak se bude vyvíjet její budoucnost. Aro jim slíbil, že kdyby věděli jak to bude postupovat dál, tak by je nechali žít. Ale to se nedá nijak dokázat, když je jediná svého druhu.V tom se do toho vložil Edward a řekl, že Reneesmé není jediná svého druhu. Vtom se k nim připojila Alice s Jasperem a těsně za nimi běžli tři cizinci. Třetí z cizinců byl mladý muž který neběžel tak plynule jako ostatní. Tento muž byl teké napůl upír. Pověděl jim svůj příbeh o své matce která se scházela s upírem, ale u porodu zemřela. Aro se na něj udiveně podíval. On mu řekl, že je mu 150 let. Jeho vývoj šel také rychle, takže dospělosti dosáhl v sedmi letech a od té doby se nezměnil. Řekl jim, že většinou pije krev, ale může jíst i lidské jídlo. V tom Aro přiznal, že zákon nebyl porušen, tudíž jim nehrozí ani žádné nebezpečí. Řekl jim, že je pro to, aby se dítě nezabíjelo. Aro sklonil hlavu a celá garda Volturiú zmizela v lese.

Na mýtině najednou propukl hluboký jásot a velmi hlučné vytí. Bella hnedka popadla Reneesmé a ve vteřině je obě objímali Edwardovy ruce. Všichni byli šťastní. Všichni se šťastně přivítali s Alicí, protože věděli že její zrada byla jen bouda. To ona je zachránila. Bella, Edward a Reneesmé se odebrali do svojí chaloupky. Bella byla šťastná, že s Edwardem bude moci zůstat navždy. Pomalu uložili Reneesmé do postýlky a pak šli do svého pokoje. V tom si sedli na postel a Bella mu řekla, aby se nehýbal, že chce něco zkusit. Vzala jeho obličej do dlaní a když sebou Edward škubnul, poznala, že to funguje. Soustředila se na své zastřelé lidské vzpomínky. Jak jí bylo když ho poprvé uviděla, myslela na ten pocit, který měla když jí držel na louce, zvuk jeho hlasu, když jí zachránil před Jakešem, jeho obličej když čekal pod květinovým baldachýnem v den její svatby, každý vzácný okamžik z ostrova, jeho studené ruce dotýkající se její lidské pokožky. Také si vybavovala jeho vzpomínky které si pamatovalo naprosto dokonale jako jeho obličej, když poprvé otevřela oči do nového života. Ukázala mu jak se cítila při jejich prvním polibku. Jejich první spolu strávená noc od přeměny v upírku. Ze soustředění jí vytrhly jeho rty, které jí začali zuřivě líbat. Moc ho zajímalo jak to odkázala a ona mu odpověděla, že na to přišla, když zkoušela rozšířit svůj štít. ,, Teď to vidíš. Nikdy jsem nikoho nemilovala jako tebe " . ,, Mohla bys to skusit znovu "
? zeptal se. ,, Ano, je to ale obtížné, nedokážu to udržet, když budu byť jen malinko rozrušená " . ,, Budu hodný " slíbil. Přitiskla mu svoje ruce na tváře, zvedla štít ze své mysli a začala tam kde přestala s křišťálově čistými vzpomínkami. Tiše se zasmála, když jeho naléhavý polibek přerušil její snažení. ,, Máme spoustu času na tom pracovat. Věčnost, věčnost a věčnost "
zašeptala. ,, Tak je to správně " odpověděl Edward.

A kniha končí větou : A pak jsme bláznivě pokračovali do toho malého, ale dokonalého koutku naší věčnosti.

KONEC


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 AnDuŁe AnDuŁe | 9. března 2010 v 20:16 | Reagovat

už mám tu knížu ...A díky tomuhle se na to už moc těším =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama